Objava dobitnika donacija u novcu i ulaznicama 2024.

Nastavno na Natječaj  za donacija u novcu i ulaznicama za 2024. godinu koji je raspisan od 25. ožujka 2024. do 15.04.2024. objavljujemo dobitnike donacija u ulaznicama i novcu. Na natječaj se javilo 28 prijavitelja projekata.

Donacije u novcu:

• ANA UDRUGA ZA POMOĆ DJECI I OBITELJIMA – Projekt “Dajmo im šansu” – 200 EUR
  • HRVATSKI SAVEZ GLUHIH I NAGLUHIH – projekt “Zasladimo se uz znakovni” – 800 EUR
  • UDRUGA “NAŠA DICA” KAŠTELA – projekt “Program EKIPA” – 200 EUR
  • DRUŠTVO STUDENATA PSIHOLOHIJE PSHIHOMNIA – Projekt “PsiHelp” – osiguravanje dostupnije psihološke pomoći – 200 EUR

Donacije u ulaznicama:

• CENTAR ZA PRUŽANJE USLUGA U ZAJEDNICI ZAGREB-DUGAVE – projekt “Druženje s kraljicom slatkiša” – 50 ulaznica
  • HRVATSKI SAVEZ GLUHIH I NAGLUHIH – projekt “Zasladimo se uz znakovni” – 30 ulaznica
  • UDRUGA “MALI ZMAJ” – projekt “Posjet Muzeju čokolade Zagreb” – 23 ulaznice
  • UDRUGA NOVA BUDUĆNOST – ZBRINJAVANJE DJECE BEZ ODGOVARAJUĆE RODITELJSKE SKRBI IZVAN VLASTITE OBITELJI – projekt “Posjet muzeju” – 30 ulaznica
  • GRADSKO DRUŠTVO CRVENOG KRIŽA PETRINJA – projekt “Aktivno tijelo – zdrav um” – 20 ulaznica
  • DOM ZA STARIJE OSOBE TREŠNJEVKA – projekt “Trenutak za kulturu” – 40 ulaznica
  • UDRUGA ZEMLJANI – ARE YOU SYRIOUS? – projekt “Braco i seka” – 25 ulaznica

Društvo nije obvezno obrazložiti odluke o donacijama i razlozima odbijanja zahtjeva.

Dobitnicima donacija javit ćemo se direktno kako bismo dogovorili detalje termina posjeta te isplate sredstava.

Društvo, odnosno Povjerenstvo Društva za donacije pratit će provedbu doniranih projekata. Na zahtjev Društva podnositelj prijave dužan je dostaviti izvješće o provedbi doniranog projekta, odnosno odgovarajuću dokumentaciju iz koje je vidljivo da je donacija namjenski utrošena.

U slučaju da Društvo kao davatelj donacije utvrdi da je donacija nenamjenski utrošena, primatelj donacije obvezan je vratiti donirana sredstva uz obračunate zakonske zatezne kamate, u roku 30 dana od dana obavijesti Društva o uočenoj nepravilnosti.