Izložba „Povijest čokolade“ u Starom gradu u Karlovcu

Od 12.10.2022. do 28.02.2023. se u bajkovitom prostoru Starog grada Dubovec, tvrđavi povrh Karlovca, održava izložba „Povijest čokolade“. Kustos Muzeja čokolade Zagreb Marko Španjol je osmislio ovu jedinstvenu gostujuću izložbu Muzeja čokolade Zagreb na inicijativu pedagoga Muzeja grada Karlovca Marinka Pleskine.

Od zrna kakaa do čokoladne praline

Bogata više tisućljetna povijest čokolade, koja se provlači od prašuma srednje i južne Amerike gdje su indijanski narodi uživali u gorkom napitku, preko raskošnih europskih plemićkih dvorova, sve do današnje industrijske proizvodnje, obrađena je na hrvatskom i engleskom. Uz zabavne i edukativne tekstove izložen je pregršt povijesnih artefakata koji svjedoče o vremenu u kojem su korišteni.

Jedna od najstarijih slastica na svijetu u najstarijem karlovačkom spomeniku

Posjetite izložbu „Povijest čokolade“ u Starom gradu Dubovec i saznajte više o slastici koja je obilježila našu današnjicu. Više informacija o radnom vremenu, cijenama ulaznica i opcijama za vodstvo saznajte na stranicama Muzeja grada Karlovca.

Foto: Denis Stošić, arhiva Muzeji grada Karlovca.