Re/interpretacija ljubavi – Tematska, žirirana izložba članova Sekcije za keramiku, porculan i staklo ULUPUH-a

Muzej čokolade Zagreb je 24.01.2024. otvorio tematsku, žiriranu izložbu radova u mediju keramike na temu re/interpretacije ljubavi. Izložba je nastala suradnjom Muzeja čokolade Zagreb i ULUPUH-a.

Ljubav je kao fenomen teško interpretirati ili objasniti. Ipak, ona je sveprisutna i svatko od nas trebao bi moći o njoj nešto više reći. Ljubav se u suvremenom svijetu pokušava ogoliti na puko zadovoljstvo, rafiniranu i estetiziranu ideju ljubavi, bez mogućnosti da se u toj ljubavi doživi bol, zanos i pravu pokretačku ili stvaralačku snagu. Takva ljubav ostaje isprazna komodificirana verzija sebe same. Upravo iz tog razloga ova izložba želi reinterpretirati ljubav i dati joj neko novo značenje.

Izabrano je 13 radova članova Sekcije za keramiku, staklo i porculan ULUPUH-a koji su svaki za sebe doprinijeli temi izložbe.

Kustos izložbe: Marko Španjol

Mjesto održavanja izložbe: Muzej čokolade Zagreb, Varšavska 5, Zagreb, 1 kat

Vrijeme održavanja izložbe: 24.01. –  24.02.2024. u sklopu posjete stalnom postavu Muzeja čokolade Zagreb

Radno vrijeme: ponedjeljak 14 – 20h, utorak – subota 10 – 20h, nedjelja 10 – 19h (zadnji ulazak je moguć sat vremena prije zatvaranja).

Radove izlažu Ana Hanzel, Dani Žbontar, Danijela Pičuljan, Dijana Rajković, Jana Grgasović, Ljubica Lovrenčić, Marina Tudjina Badurina, Marita Burić Teskera, Nevia Barović-Vukelić, Nikolina Rodić Grgac, Sapana Gandharb, Štefanija Baranašić te Zdenko M. Šlibar. Za informacije o kupnji izloženih predmeta i direktan kontakt molimo kliknite na ime umjetnika.