Noć muzeja ’24. – Muzeji i nova publika

Muzej čokolade Zagreb je i 2024. godine sudjelovao u Noći muzeja. Posjetitelji su uz popust na cijenu ulaznica ulazili do 23:00h te se zadržavali do ponoći.

Uz stalni postav Muzeja čokolade Zagreb, posjetitelji su imali i priliku razgledati tematsku, žiriranu izložbu članova Sekcije za keramiku, porculan i staklo ULUPUH-a:

Izložba Re/interpretacija ljubavi

Ljubav je kao fenomen teško interpretirati ili objasniti. Ipak, ona je sveprisutna i svatko od nas trebao bi moći o njoj nešto više reći. Ljubav se u suvremenom svijetu pokušava ogoliti na puko zadovoljstvo, rafiniranu i estetiziranu ideju ljubavi, bez mogućnosti da se u toj ljubavi doživi bol, zanos i pravu pokretačku ili stvaralačku snagu. Takva ljubav ostaje isprazna komodificirana verzija sebe same. Upravo iz tog razloga ova izložba želi reinterpretirati ljubav i dati joj neko novo značenje.
Izabrano je 13 radova članova Sekcije za keramiku, staklo i porculan ULUPUH-a koji su svaki za sebe doprinijeli temi izložbe.